מחפשים מסגרת שתעזור לילד שלכם להצליח מבחינה לימודית, חברתית ורגשית?

בכפר הנוער קרית יערים צוות חם שילווה אותו ויעזור לו לממש את הפוטנציאל!

נותרו 7 מקומות לכיתות ז׳-יא'

לפרטים נוספים מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

צוות מקצועי ומחויב

מגוון טיפולים רגשיים

מסלול לתעודת בגרות מלאה

מערך תגבורים פרטניים נרחב

למידה בקבוצות קטנות

פנימייה חינוכית מובילה

תוכנית מותאמת אישית לכל תלמיד

חוג רכיבה על סוסים

משק חקלאי

הכשרה מעשית במגוון תחומים

טיולים ומסעות

מגמות לימוד חדשניות

בית ספר

הזדמנות שווה ללמוד לבגרות

בית הספר מתמחה בצמצום פערים לימודיים, תוך פיתוח תחושת מסוגלות, חוויות הצלחה, ומציאת נקודות החוזק ופיתוח כישוריהם של כל תלמיד ותלמידה.

למידה בקבוצות קטנות

הלמידה מתקיימת בקבוצות קטנות, ומותאמת לצרכי התלמידים. המסגרת הקטנה מאפשרת מענה מיטבי לכל תלמיד וקידומו להישגים גבוהים ומצוינות.

עליה באחוז הזכאים לבגרות

לבית הספר הישגים רבים –עלייה משמעותית באחוזי הזכאים לבגרות מלאה ותעודה טכנולוגית בשנים האחרונות

פנימייה

תוכנית חינוכית ייחודית

כל חניך בכפר הינו חלק מקבוצה קטנה המונה כ- 16 חניכים. קבוצה זו מהווה יחידה חברתית אחת, אותה אנו מטפחים במהלך כל השנה. אנו מאמינים שקבוצה חזקה הינה בסיס לתהליכים חינוכיים חשובים ולכן היא במוקד הפעילות השנתית.

לכל קבוצה תוכנית חינוכית ייחודית משלה, טיולים משותפים, פרויקטים קבוצתיים ופעילות שיא של תרומה לכפר. כך אנו יוצרים גאוות יחידה ומגבירים את תחושת השייכות לכפר.

צוות חם ויחס אישי

לכל קבוצת גיל ישנו צוות מקצועי רחב העוטף אותה, ונותן מענה לכל צרכיה: שני מדריכים, מדריך צעיר (מתנדב שנת שירות ו/או מורה חיילת), עובדת סוציאלית ורכז, בשעות הלילה ישנו מדריך המלווה את החניכים ונותן מענה בעת הצורך.

כל קבוצה שוכנת במבנה משלה. המבנה כולל: חדרי שינה לחניכים כאשר בכל חדר שוהים 2 – 4 חניכים, מועדון חברתי הכולל מטבחון וחדר צוות.

מערך טיפולי

תפקידו של המערך הטיפולי הוא לדאוג לבריאות והרווחה הנפשית של כלל חניכי הכפר, לסייע בתהליכי הריפוי והחלמה של אירועי העבר, לפתח תחושות מסוגלות ולהוביל לשיפור משמעותי בתחומי החיים בהם הם רוצים לערוך שינוי.

המערך הטיפולי עורך אבחונים והערכות על ידי אנשי מקצוע בתחום, מעניק טיפולים רגשיים פרטניים וקבוצתיים לכל חניך וליווי צמוד של עובדת סוציאלית בכל קבוצה.

טיפול ריגשי מקיף
פיתוח תחושת מסוגלות ויצירת שינוי
תוכנית אישית
שקופית קודמת
שקופית הבאה

משק חקלאי

המשק החקלאי בכפר מאפשר לכל חניך לגעת בטבע, בבעלי חיים ובקרקע. החיבור של החניכים לטבע מאפשר להם לצמוח ומאפשר להם להביא חלק מהתכונות בצורה מעוררת השראה- חיבה, טיפול, רוגע פנימי.

במשק החקלאי שלושה ענפי משק חי: טיפולי שכולל בעלי חיים רבים ומגוונים, בצומח – ענף הנוי וענף הכרם וגם כוורות לרדיית דבש. כל חניך מתנסה באחד מהענפים ויכול לבחור באיזה תחום הוא רוצה לעבוד.

לפרטים נוספים מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

קצת עלינו...​

כפר הנוער קרית יערים שוכן בנופם של הרי ירושלים הוא בית חם לבני נוער בגילאי ז- י"ב, בנים ובנות המגיעים לכפר על מנת לעצב את עתידם. בכפר 110 תלמידים’ קבוצות קטנות בנות 15 חניכים בפנימייה ובכיתות קטנות 15 תלמידים בכיתה.

בפנימייה מגוון נרחב של חוגים- רכיבה על סוסים, קבוצת כדורגל בשיתוף "הפועל קטמון" חוגי ספורט ואומנות שונים. בכפר משק חקלאי הכולל פינת חי עשירה בחיות שונות וכן גינות אורגניות.

שאלות נפוצות

הכפר שונה באוכלוסייה שמגיעה אליו וביכולות שלנו לסייע להם להצליח. החניכים שמגיעים לכפר הם כאלו שלא הסתדרו במסגרות אחרות מבחינה חברתית או לימודית. כאלו שחוו קושי בבית או בשכונה ומחפשים מקום לפתוח דף חדש. הצוות המנוסה והבוגרים של הכפר לאורך שנות קיומו מעידים על השינוי האדיר וההצלחה להם זוכים החניכים בכפר.

השתתפות ההורים בהוצאות אחזקת החניך בכפר נקבעות ע"י משרד החינוך, באמצעות המינהל לחינוך התיישבותי ועליית הנוער עפ"י הקריטריונים המקובלים במינהל.

על מנת להתקבל לכפר יש להגיש מספר מסמכים בהם: תעודה אחרונה, דו״ח סוציאלי, אבחונים ודו״ח חינוכי. בנוסף מתקיימים מבחנים בכתב על מנת לבדוק את הרמה בה נמצא הילד.

חניכים חדשים שמתקבלים לכפר עוברים מכנה הכנה המדמה את שגרת היום בפנימייה דבר שמסייע להם בקליטה. החניכים מוקפים 24/7 בצוות תומך שמסייע להם בכל צורך ונמצא בקשר עם ההורים.

6:30 – השכמה, התארגנות וניקיונות
7:15 – מפגש במועדון הקבוצה ובדיקת ציוד בית הספר
7:30 – ארוחת בוקר
8:00 – לימודים בבית ספר
13:30 – ארוחת צהרים
15:30 – סיום יום הלימודים
16:30 – זמן העשרה ומצוינות 
18:30 – ארוחת ערב
19:15 – פעילות ערב בקבוצות
20:45 – זמן מקלחות והתארגנות
21:30 – כיבוי אורות

הורים ובוגרים ממליצים

"הייתי ללא גבולות. עזרו לי ברמה הריגשית ולהוציא תעודת בגרות״

שנהב, בוגר הכפר

"אני ממליצה להורים שהילדים שלהם מתקשים מבחינה התנהגותית ולימודית״

אילנית, אמא של נאור וטוהר. חניכים בכפר

״עשו הכל כדי לעזור לי להצליח ועד היום הכפר מלווה אותי״

אפי, בוגר הכפר

קרית יערים במספרים

זכאות לבגרות
% 0
גיוס
% 0
שנות קיום
0

לפרטים נוספים מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

לפרטים נוספים מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

לפרטים נוספים מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם